whatsapp
whatsapp
whatsapp
×

TOTEM TABELA


Totem tabela, bir direk ve bir üst kasetten oluşan, genellikle firmaların bilinirliğini arttırması amacı ile başvurdukları bir reklam ürünüdür. Genelde cepheden açık alanlarda, karayolları kenarlarında ve cadde kenarlarında kullanılır. Totem tabela direğinin ve kasetinin boyutları, hedef alınan bölgenin uzaklığına ve montaj yapılacak alanın coğrafi konumuna oranla değişiklik göstermektedir.


Totem tabelalar, keşif yapan uzmanların ve müşterilerin fikirlerine göre ışıklı veya ışıksız olabilir. Kullanılan ışıklandırmaların malzemesi led ya da floresan olabilir. Aynı şekilde, kaset ışıksız olabilir ve bunun yanında kasedi aydınlatmak için spot ışıklar da kullanılabilir.

Totem tabela kasedinin şeklini belirleyecek yegane kriterler kaç adet cephenin hedef alındığı ile alakalıdır. Tek cephe hedef alınıyorsa, yapılacak totemin ön yüzü o cepheyi direkt olarak karşılamalıdır. Eğer iki cephe ise ve bu iki cephe karşılıklı ise, tek kaset iki yüzü gösterecek şekilde olmalı ve ışıklandırma da buna göre yapılmalıdır. Eğer ki üç cephe hesaplanacak ise, üçgen kasedin şeklini üçgen halde imal etmek daha doğru olacaktır.

Totem tabelanın yapımında güvenlik ön planda olmalıdır.  Kazılacak derinlik, toprağın yapısı, elektrik direklerinin uzaklığı, kullanılacak flanşın ve borunun hesaplaması bir uzman tarafından yapılmalı ve iyi hesaplanmalıdır.

Totem tabela, ismini Amerika kıtasında yaşayan Kızılderililerin kutsal saydıkları totem levhalarından almıştır. Totemlerde kullanılan ‘T’ şekli ilham alınarak yapılmaya başlanmıştır ve o zamanlardan beri bu form korunmuştur.


Tuğra Reklam, totem tabela konusunda tüm Türkiye’de uzun yılların tecrübesi ile öncü konumdadır. Totem ve pilon tabela yapımında yüzlerce projelere imza atmış ve memnuniyet odaklı çalışmaları ile ilham verici bir profile sahip olmuştur.

Bir Mesajınız mı var ?