whatsapp
whatsapp
whatsapp
×

KAŞE

Kaşeler resmi ve özel kurumlarda hazırlanan belge/evrakların; hangi kurum, kuruluş veya kişiye ait olduğunu anlamak maksadıyla kullanılan önemli bir araçtır. Kullanıcıyı tanımlayan bilgiler içermektedir. Bu nedenle kişiye ve işletmeye özel olarak hazırlanmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı bilgiler içerebilirler. Bazen; kişi adı, işletmenin adı ve unvan bilgilerini içerirken bazen de logo kaşesi ve imza kaşesi gibi eşsiz detayları da içeriyor olabilir.


Kaşe Çeşitleri ve Modelleri

Otomatik Kaşeler,

Yuvarlak Kaşeler,

Kalem Kaşeler,

Mühür Kaşesi,

Plakalı Tarih Damgalı Kaşeler,

İmza Kaşeleri gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Kullanım amaçlarına göre kaşe boyutları farklılık göstermektedir. Örneğin; bir sağlık çalışanı yanında kolaylıkla taşımak için küçük boyutlu aynı zamanda kalem olarak da kullanabileceği bir kalem kaşe veya rahatlıkla yanında taşıyabileceği cep kaşesi kullanmayı tercih ederken, özel bir işletme sahibi, kullandığı fatura, irsaliye ya da antetli kağıtlarının özelliklerini dikkate alarak değişik boyutlarda kaşe kullanmayı tercih edebilir.


Günümüzde teknolojinin de yardımıyla insanlar kolaylıkla kendileri kaşe tasarımı yapabilir. Yaptıkları tasarımları ister kaşe yapımı konusunda uzman Tuğra Reklam'a gelerek yaptırmaları mümkündür.


Kişiye özel baskı ürünlerinin bir çeşidi olan plaket baskıları online olarak sipariş verebilirsiniz. Yazdırmak istediğiniz yazı varsa jped formatında yükyebilir ya da sipariş notunda yazabilirsiniz. İstediğiniz tasarımı plaket şablonunda tasarlayıp baskı öncesi onay isteyebilirsiniz. Plaket baskı ürünleri bir iş günü içerisinde kargolanır. Ankara plaket baskı mağazamızdan teslim almak isterseniz siparişten 2 saat sonra teslim alabilirsiniz.


PLAKET BASKI


Plaket Baskı Nasıl Hazırlanır?

Gönderdiğiniz logo,yazı, fotoğraf 12x16 formatında hazırlanır. Tasarım hazır olduktan sublimasyon mürekkep ve kağıt kullanan yazıcıdan çıktı alınır. Plakete yerleştirilecek metal levha giyotin yardımıyla 12x16 ebatında kesilir ve alınan çıktı metal levha üzerine bantla yapıştırılır. Metal levha bronz rengi, parlak gri ya da beyaz tercih edilebilir. Genellilke yazı olan plaketlerde bronz rengi, plaket üzerine fotoğraf baskılarda ise beyaz renk levha kullanılır. Kağıdın yapışrıldığı levha press cihazına yerleştirilir. Press cihazı 250 derece bir dakika boyunca kağıt ve metal levhayı sıkıştırarak fotoğrafın ya da yazıların metal üzereine geçmesini sağlar. Levha soğuduktan sonra kadife kaplamalı plaket içine yapıştırılır. Böylece kişiye özel plaket baskı sizlere teslim edilmek için hazırdır.

Birisine ödül vermek, bir konudan dolayı tebrik veya takdir etmek için geleneksel olarak sık kullanılan yöntemlerden birisi de plaket takdim etmektir. Bu gibi durumlar için ihtiyacınız olan plaket baskı ürünler dijital baskı yapan firmalar içerisinde bulmanız mümkün. Plaket üzerinde olmasını istediğiniz metni veya görseli, 12x16 veya 15x21 ebatlarında hazırladıktan sonra basılmaya gönderilir. Baskıdan sonra istediğiniz plaket, takdim edilmeye hazırdır.


Kişiye Özel Plaket

Topluluk içerisinde yapılan hareketlerin bazıları ödül gerektirir veya takdir edilmesi gerekir. Bu durumlar maddi olarak destekten ziyade manevi olarak desteklenmeli. Bu gibi durumlar için kişiye özel plaket ihtiyacınız olanı verebilir. Firmanızın/kurumunuzun logosunun olduğu, altında ödülü verdiğiniz kişinin isminin yazıldığı, ödülün amacının belirtildiği bir metin, metal levha üzerine basılarak kırmızı ve mavi plaket olarak iki farklı renk seçeneğiyle muhatabınıza sunabilirsiniz. Bu şekilde, çalışanlarınızı motive edebilir, topluluk ile üyeleri arasında sıkı bir bağ kurabilirsiniz. Birçok amaca hizmet eden plaket baskı ile sembolik gibi görünse de kurumunuzun ihtiyacı olan tanıtım, reklam, promosyon gibi birçok ihtiyacı giderebilirsiniz.

Bir Mesajınız mı var ?